Blog

Yüz Yogası Nedir?

Artık çok iyi biliyoruz ki güzellik; temiz bakım ürünleri, beslendiğimiz gıdalar, temiz su, temiz hava, ruh beden zihin dengesi ve hareketli yaşamla mümkün..

YOGA NEDİR?

5000 yıllık eski Hint felsefesine dayanan ruh beden ve zihin dengesinin bütüncül bir yaşam tarzında ifade bulmuş şekli yoga ise modern hayatlarımız için bir kurtarıcı niteliğinde.. Doğru nefes teknikleri, fiziksel hareketler, beslenme tarzı, gevşeme ve rahatlama teknikleri ile ruh beden zihnin gelişmiş kontrolü ve refahı arttıran pozlar, manevi enerjiyi genişletmek ve daha iyi bir yaşam şekli için yol gösterici..

YÜZ YOGASI NEDİR?

Yüz yogası; son yıllarda bilinirliği daha da artan cildin yaşlanması ile yıllar içerisinde oluşan ince kırışıklıklar ve sarkmalar için yüz kaslarını sıkılaştıran, yüzdeki kaslara daha fazla oksijen taşıyarak oksidatif baskıyı azaltan bir etkendir.

YÜZ YOGASININ FAYDALARI NELERDİR?

Eğer yüzünüz için estetik uygulamalar ve cerrahi operasyonlardan uzak bir yöntem arıyorsanız yüz yogası ile mutlaka tanışmalısınız.

Nasıl bedenimiz egzersiz yapınca sıkılaşıyor ve kaslar belirginlesiyorsa aynı durum yüz egzersizleri ile daha diri bir cilt ve canlı bir ifade için yüz yogası ile mümkün..

Sürekli ve düzenli sıklıklarla yapılan yüz yogası

  1. Cildi restore eder, kolajen üretimini tetikler.
  2. Kan dolaşımını hızlandırır.
  3. Yüzün incelemesi ve hatların belirginleşmesine yardımcıdır.
  4. Ödemi azaltır.
  5. Kırışıklıklar ve cilt sarkmalarını önler.
  6. Yüz kaslarını güçlendirir, esnekliğini arttırır.
  7. Maliyeti düşük ve etkili bir yöntemdir.

YÜZ YOGASI NASIL UYGULANIR?

1) Isınma :  Beden egzersizlerine başlarken nasıl ısınıyorsak yüz egzersizleri için de aynı durum sözkonusu.. Dudaklarınızı ıslık çalıyormuş gibi yapın ve üfleyerek nefes alıp verin..

2) Alın bölgesi ince kırışıklıklar ve çizgiler : İki elinizi yumruk yapın. Parmaklarınız size bakarken işaret parmaklarınızın eklemlerini alnınızın ortasından hafifçe bastırarak şakaklarınıza doğru kaydırarak indirin. Egzersizi 6 kez tekrarlayın.

3) Göz çevresi kaz ayakları ve sarkık göz kapakları: Her iki elinizin işaret ve orta parmaklarını kullanarak V işareti yapın. Orta parmaklarınızı kaşlarınızın iç kenarına ve işaret parmaklarınızı kaşlarınızın dış kenarına yerleştirin. Basınç uygulayın ve çekin. 8 kez tekrarlayın.

4) Ağız ve dudak kenarları çizgiler : Başınızı hafifçe geriye doğru eğin. Dudaklarınızı sıkıca büzün ve ileriye doğru itin. Egzersizi 5 kez tekrarlayın.

5) Göz altı torbaları ve sarkık kaşlar: İşaret ve orta parmaklarınızı yüzünüzün iki yanına, kaş üstünüze yerleştirin. Serçe ve yüzük parmaklarınızı burnunuzun iki yanına, göz altınıza yerleştirin. 15 kez basınç uygulayarak tekrarlayın.
6) Boyun ve çene sarkması: Boynunuzu hafifçe geriye doğru eğin. Alt dudağınızı şişirerek gerginliği yoğunlaştırın. Parmaklarınızı boynunuzun her iki tarafına yerleştirin ve hafifçe bastırarak köprücük kemiğinize doğru inin. 7 kez tekrarlayın ve her tekrarda boynunuzdan başlamayı unutmayın.

Tüm hareketleri etkili bir yüz serumu ile yapmak aldığınız verimi %80 oranında arttıracaktır. Çünkü etkili bir cilt bakım rutini sayesinde cildiniz neme doyacak ve elastikiyeti artacaktır. Yüz yogası yaparken Vinacocha Yüz Yogası Yağı; ışıltılı bir cilt için cildinizin antioksidan kapasitesini arttırarak erken oluşabilecek yaşlanma etkilerini önleyecektir.

1 thoughts on “Yüz Yogası Nedir?

  1. whoiscall dedi ki:

    Thanks.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir