Formüllerimizde hangi içerikler var?

Ürünlerimizi üretirken SLS, SLES, PEGS, Paraben, glikol, petrokimya, sentetik renkler, zararlı kimyasallar ve katkı maddeleri içermeyen hammaddeler kullanırız.

Bu içerikler, tohumundan hasadına ve üretimine kadar hiçbir kimyasal süreçten geçmemiş, doğanın ruhunu taşıyan saf uçucu yağlar, soğuk sıkım sabit yağlar, hidrolatlar ve içeriğiyle ilgili güvenli sınıflandırmalara sahip Hyaluronik Asit, Kolajen, Niacinamide, Ferulic Acid, Ascorbic Acid vb.gibi sofistike hammaddelerdir.

Üretimde kullandığımız aromaterapik yağlar ve hidrosoller ise Güney Fransa, güzelim Ege ve Akdeniz bölgelerimizdeki nitelikli, global sertifikalı üreticilerden litre litre özenle seçilmektedir. Ürünlerimizin tamamı Ar- ge laboratuvarımızda eczacı, kimya mühendisi ve kimyagerlerden oluşan Ar-ge ekibimiz tarafından formül edilmekte ve global akreditisyonlara uygun bir ortamda üretilmektedir.

Vinacocha Natural Wellness ürünleri hayvanlar üzerinde test edilmez.Kullanılan hammadde ve üretim materyallerinin tümü doğaya saygılı ve sürdürülebilir üretime uygun niteliktedir.